Podlogi Drewniane
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Biennale w Wenecji 2012: Radix / Aires Mateus

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Na zewnątrz Arsenale znaleźliśmy Radix, instalację zaprojektowaną przez portugalskie biuro Aires Mateus (Francisco i Manuel Aires Mateus), elegancką współczesną reakcję na architektoniczne otoczenie Biennale.
.
Nico Saieh Instalacja rozpoznaje pobliskie doki Arsenału zaprojektowane przez Jacopo Sansovino w latach 1568-1573, które są otoczone łukowymi chodnikami, które inspirują tę konstrukcję.
Radix jest łukiem wspartym na trzech punktach z czwartym rogiem zawieszonym nad wodą, zamieniając masywną stalową konstrukcję w lekką, zrównoważoną objętość.
Więcej zdjęć po przerwie.
Pojęciowo struktura łączy w sobie świadomość historyczną i wrażliwość z nowoczesną technologią: Radix sugeruje podejście, które promuje ciągłość zamiast szukać nowości.
Sugeruje, że badania i proponowanie są aktami kulturowej rekombinacji, które pozwalają spotkać się dialogowi i refleksji.
W dziedzinie architektury pamięć identyfikuje kształty, przestrzenie, materiały, zapachy, dotyk, światło i dźwięki.
.
Nico Saieh Ten proces identyfikacji jest zarówno elektywny, jak i afektywny, pozwalający na krytyczne zrozumienie wspólnego dziedzictwa.
Dzięki tej instalacji Aires Mateus zajmuje się sugestywnym wymiarem rzeczywistości.
Będąc czymś więcej niż pojedynczą koncepcją lub wyjątkowym momentem, architekci przywołują poczucie wspólnego dziedzictwa poprzez wykorzystanie form i przestrzeni, które stanowią ideę zbiorowej wartości.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[przypisy: olx rawicz, stropodach niewentylowany, ruszt fundamentowy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: olx rawicz ruszt fundamentowy stropodach niewentylowany