Podlogi Drewniane
Just another WordPress site

Architektura: Biennale w Wenecji 2012: Pawilon i-city / Rosja

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Pierwszym pawilonem narodowym, który odwiedziliśmy był pawilon Rosji, którego kuratorem był Siergiej Tchoban.
Wystawa zaprojektowana przez SPEECH Techoban / Kuznetsov (Sergei Tchoban, Sergey Kuznetsov, Marina Kuznetskaya, Agniya Sterligova) prezentuje Centrum Innowacji Strolkovo, nowy projekt, którego celem jest skoncentrowanie kapitału intelektualnego wokół pięciu klastrów (IT, Biomed, Energy, Space, Nuclear Tech), z projektami Davida Chipperfielda, SANAA, OMA, Herzog & de Meuron, Stefano Boeri, SPEECH, Valode & Pistre architectes i Mohsena Mostafaviego (więcej szczegółów na temat samego projektu w przyszłym artykule).
Ciekawy projekt, szczegółowo przedstawiony z mnóstwem informacji, ale niewidoczny w przestrzeni pawilonu.
Seria kodów QR owija wnętrze rosyjskich przestrzeni pawilonowych, a wszystko, co możesz poczuć na początku, to światło i przestrzeń.
Przy wejściu dostaniesz tablet, a po pawilonie będziesz przeglądać te kody, aby uzyskać informacje o Strolkovo.
.
Patricia Parinejad Na niższym poziomie ciemne wnętrze jest dziurkowane otworami, które pokazują obrazy dawnych sowieckich miast naukowych, dziedzictwo z przeszłości, które służy jako tło projektu Strolkovo.
W tym pawilonie podoba nam się fakt, że technologia jest używana jako medium, a przede wszystkim światło i przestrzeń, szczególna atmosfera, która otacza Cię w informacje, w sposób niematerialny.
Pawilon ten został wyróżniony specjalnym wyróżnieniem na Biennale, I-city.
przyjmuje dialektyczne podejście do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Rosji, a przy tym zamienia nas wszystkich w cyfrowych szpiegów.
Jury zostało wciągnięte w tę magiczną, tajemniczą trasę i oczarowane jej wizualną prezentacją.
Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Siergiejem Tchobanem i Siergiejem Kuzniecowem, a później opublikujemy film.
Więcej zdjęć autorstwa fotografki architektonicznej Patricii Parinejad (która pojawi się w naszej następnej serii fotografów AD) i Nico Saieha po przerwie:.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Nico Saieh.
Patricia Parinejad.
Patricia Parinejad.
Patricia Parinejad
[przypisy: serduszka wspaniała, izolacja podłogi, wienerberger cennik ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: izolacja podłogi serduszka wspaniała wienerberger cennik